Дисципліноване бачення. Школа/Disciplined Vision. School

«Дисципліноване бачення. Школа»
Виставка 
11.06.– 31.07.2021
Артсвіт, Дніпро


Виставка «Дисципліноване бачення. Школа»* – про встановлення певного режиму бачення завдяки художнім методам, що практикуються в системі мистецької освіти. Вихована на зразках мутованого соціалістичного реалізму сучасна людина виявляє нездатність бачити та осмислювати стан речей у всіх його складнощах та суперечностях.


Радянський період заклав основу мистецької школи як традиції і як освітньої системи. Художні школи, коледжі, академії невідрефлексовано продовжують настанови відтворення позитивно-типових рис уявного реального та навмисного ігнорування довколишньої дійсності. Такі настанови стоять на захисті виключної правди будь-якої ідеології. 


Для виявлення цих механізмів маніпуляцій сприйняттям мною використані твори індустріальної тематики радянського періоду українського мистецтва з колекції галереї Артсвіт. Для створення «Ловців хмар», «Слави в ракурсі», «Носу Давида» та інших робіт я обираю звичні для освітнього процесу інструменти та матеріали – копіювання, штудіювання засобами малюнку, використання штучного освітлення для моделювання форми об’єктів, масштабування тощо. Переймаючи ідеї наслідування та повторення як навчального методу, я дію з наміром оприявнити вибірковість побаченого та фрагментарність обраного, що в моїх роботах призводить до протилежних першоджерелу формовиражень. Виставка працює переважно зі світлом як змістовим елементом, метафорою знання, або з його функціями не лише освітлювати, але й засліплювати. Метою моєї гри з відтворення мистецької мови, гри, заснованої на підважуванні настанов ідеалізації, які цю мову сформували, є виявлення часткової сліпоти дисциплінованого школою бачення. 

     Лада Наконечн_________

*друга після виставки «Дисципліноване бачення», яка триває в Національному художньому музеї України.